KeeleLabor OÜ
Eesti keele A2. A2-taseme eksamiks ettevalmistav kursus
0231 Keeleõpe (Võõrkeeled. Algaja keelekasutaja. A2-taseme eesti keele oskus. Haridus-ja Teadusministeerium 2008. Euroopa Keeleõppe raamdokument: õppimine, õpetamine, hindamine“, HTM, 2007
Kursuse läbinud õppija tuleb toime igapäevastes suhtlusolukordades, mis põhinevad otsesel ja lihtsal infovahetusel tuttavatel teemadel ning mõistab lihtsaid informatiivse sisuga tekste ja teadaandeid. Koolituse lõpuks õppija suudab:
Isikud, kellel on algteadmised eesti keelest (A1 tase) ja kes soovivad täiendada keeleoskust igapäevaelus toimetulekuks ning sooritada A2-taseme eksamit.
Koolituse kogumaht on 200 akadeemilist tundi, millest 150 akadeemilist tundi on auditoorne ja 50 iseseisev õppetöö (õpiku ja interaktiivse õppekeskkonna harjutuste tegemine, tekstide lugemine, kirjutamine jm). Koolituse kirjeldus moodulitena Moodul 1 „Eesti keel A2.1“ 100 ak tundi, millest 75 ak tundi on auditoorne ja 25 iseseisev õppetöö. Teemad: 1-6 (Vt ) Moodul 2 „Eesti keel A2.2“ 100 ak tundi, millest 75 ak tundi on auditoorne ja 25 iseseisev õppetöö. Teemad: 7-12 A2- taseme õpiväljundite omandamise ning tasemeeksami eduka sooritamise eelduseks on mõlema, mooduli 1 ja 2 läbimine.
Koolitused toimuvad keeleõppeklassis, kus on olemas markertahvlid, dataprojektor, arvuti, vajalikud heliseadmed. Õpperuumid vastavad tervisekaitse nõuetele. Klassiruumides on reguleeritav ja nõuetele vastav ventilatsioonisüsteem ning isikukaitse- ja desinfitseerimisvahendid. Eriolukorrast tulenevate piirangute ajal toimub õppetöö veebikeskkonnas Skype, Zoom või Google Meet.
Tegusõna pööramine olevikus. Isikulised asesõnad. Ainsuse omastav ja osastav kääne. Kohakäänded. Lühike sisseütlev. Saav ja olev kääne, lihtminevik, tuleviku väljendamine. Arvsõna. Omadussõna ja võrdlusastmed. Lihtminevik, ma-/da-infinitiiv. Käskiv kõneviis, ainsuse ja mitmuse osastav kääne. Tingiv kõneviis. Kaasaütlev kääne. Ees- ja tagasõnad. Kursusel kasutatakse aktiivõppemeetodeid ning arendatakse kõiki osaoskusi vastavalalt A2 keeleoskuse taseme nõuetele. Metoodiliseks aluseks on kommunikatiivne keeleõpe.
Mall Pesti, Helve Ahi. E nagu Eesti. Eesti keele õpik algajatele. A1+A2+B1. Kiri-Mari. 2021. A2-taseme eesti keele testid ja harjutused. Kristel Toomel, KeeleLabor 2022 Sõnakaardid. Kristel Toomel, KeeleLabor 2020 Epner, A. Eesti keele A2-taseme eksam. Argo, 2011. Eesti keele tasemetestid: http://web.meis.ee/testest/ Interaktiivses keeleõppekeskkond www.keeleklikk.ee
Tunnistus väljastatakse õppijale juhul, kui ta on osa võtnud vähemalt 70% õppetööst, sooritanud vahe- ja lõputesti ning suulise eksami positiivsele tulemusele (vähemalt 60%). Tõend väljastatakse vastavalt osaletud tundide arvule juhul, kui õpingute lõpetamise nõuded ei ole täidetud ja/või õppija on osa võtnud vähem kui 70% auditoorsest õppetööst.
Koolitaja eesti keele õpetamise kogemus vähemalt 2 aastat ja mahus vähemalt 500 ak kontakttundi. On läbinud täiskasvanute koolitaja koolituse läbimise tunnistuse või omandanud täiskasvanute koolitaja kutse või filoloogilise kõrghariduse. Valdab kõrgtasemel nii eesti keelt kui ka õpetamise baaskeelt (vene/ inglise). Osaleb KeeleLabori metoodilistes seminarides regulaarselt, vähemalt 2 korda kuus. Oskab kasutada veebikeskkondi auditoorse õppetöö läbiviimiseks ja õppetöö tagasisidestamiseks.
|